Menu

Поиск по сайту

Собрание уникальных книг, учебных материалов и пособий, курсов лекций и отчетов по геодезии, литологии, картированию, строительству, бурению, вулканологии и т.д.
Библиотека собрана и рассчитана на инженеров, студентов высших учебных заведений по соответствующим специальностям. Все материалы собраны из открытых источников.
 
 
 

Загальні відомості про геодезичні мережі

Для складання карт і планів, рішення геодезичних завдань, у тому числі геодезичного забезпечення будівництва, на поверхні Землі розташовують ряд точок, зв'язаних між собою єдиною системою координат. Ці точки маркірують на поверхні Землі або в будинках і спорудах центрами (знаками). Сукупність закріплюють на місцевості або будинках точок (пунктів), положення яких визначено в єдиній системі координат, називають геодезичними мережами.

Геодезичні мережі підрозділяють на планові й висотні: перші служать для визначення координат X й У геодезичних центрів, другі - для визначення їхніх висот Н.

Для обчислення планових координат вершин закріплених на місцевості точок необхідно знати елементи геометричних фігур і дирекційний кут сторони однієї з фігур і координати однієї з вершин. Для визначення висот пунктів (реперів) будують в основному мережі геометричного нівелювання. Використовують також метод тригонометричного нівелювання.

Мережі будують за принципом переходу від загального до частки, тобто від мереж з більшими відстанями між пунктами й високоточними вимірами до мереж з меншими відстанями й менш точних.

Геодезичні мережі підрозділяють на чотири види: державні, згущення, знімальні й спеціальні.

Державні геодезичні мережі служать вихідними для побудови всіх інших видів мереж.

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий от имени гостя

0
  • Комментарии не найдены

Последние материалы

Заключение (Грунты)

При построении курса учитывалась необходимость его использования для различных гидротехнических специальностей и специализаций. В качестве основной части для студентов всех гидротехнических специальностей следует считать обязательным прочтение гл. 1—7. В гл. 8...

25-08-2013 Просмотров:15323 Грунты и основания гидротехнических сооружений

Представления о решении задач нелинейной механики грунтов

На современном этапе развития нелинейного направления механики грунтов оформились два основных подхода к решению практических задач расчета грунтовых оснований и сооружений: нелинейно-упругий и упругопластический (А. К. Бугров, С. С. Вялов...

25-08-2013 Просмотров:14789 Грунты и основания гидротехнических сооружений

Прочность грунтов при сложном напряженном состоянии

Для сред и материалов, обладающих сплошностью, предложено много различных условий прочности. Для оценки прочности грунтов наиболее широкое распространение получило условие Мора—Кулона (2.38), не содержащее промежуточного главного напряжения а2 и тем...

25-08-2013 Просмотров:10224 Грунты и основания гидротехнических сооружений