Menu

Поиск по сайту

Собрание уникальных книг, учебных материалов и пособий, курсов лекций и отчетов по геодезии, литологии, картированию, строительству, бурению, вулканологии и т.д.
Библиотека собрана и рассчитана на инженеров, студентов высших учебных заведений по соответствующим специальностям. Все материалы собраны из открытых источников.
 
 
 

Розбивка верхньої будови дороги

Після зведення земляного полотна ще раз розбивають поперечники для пристрою автодорожнього покриття або верхньої будови колії на залізницях.

Покриття на автомобільних дорогах будується в приготовленому для цього земляному кориті й складається з піщаної або гравійної подушки, бетонного або кам'яного несучого шару й верхнього асфальтового шару.

Після того як піщана подушка покладена в земляне корито й укочена, за допомогою теодоліта розбивають вісь дороги й крайки проїзної частини, звертаючи особливу увагу на старанність розбивки криволінійних ділянок дороги. Одночасно із плановою розбивкою за допомогою нівеліра встановлюють розбивочні точки на рівень проектних позначок верху покриття або несучого шару. Так само поперечники розбивають на всіх пікетах, переломах поздовжнього профілю й плюсових точок приблизно через 20 м на прямолінійних ділянках і через 10м на кривих. Отримані точки служать плановою й висотною основою для укладання каменю або для установки опалубки при бетонуванні дороги.

При використанні самохідної бетонооброблюючої машини по крайках проїзної частини встановлюють на проектну оцінку замість опалубки спеціальні рейки-форми.

Верхня будова залізниць складається з баластового шару (пісок, гравій, щебені), шпал і рейок. Товщина баластового шару приймається не менш 35 см на магістральних дорогах й 25см на місцеві.

При укладанні або остаточному рихтуванні залізничних колій строго по теодоліті розбивають вісь кожного шляху. На закругленнях полотна роблять детальну розбивку перехідних і кругових кривих. Розбивку закріплюють колами, на яких цвяхами фіксують положення осі.

Одночасно за допомогою нівеліра виносять у натуру й закріплюють проектні позначки голівки рейок з помилкою не більше 1-2 мм. Щоб визначити проектну оцінку голівки рейок, необхідно до проектної позначки профілю (позначка брівки полотна) додати висоту зливної призми, товщину баластового шару по проекті з урахуванням запасу на його осідання, товщину шпал і висоту рейок.

Після остаточної обробки полотна дороги знову роблять виконавчу зйомку. При зйомці автодорожнього покриття визначають позначки по поперечниках у точках на осі дороги й по краях проїзної частини. Поперечні ухили не повинні відрізнятися від проектних більш ніж на 0,03. На залізницях перевіряють ширину рейкової колії й різниця позначок голівок рейок обох ниток на одному поперечнику. Відхилення від проектної ширини рейкової колії повинне бути в межах від + 4 до - 3мм, а різниця позначок голівок рейок на одному поперечнику повинна становити 4мм.

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий от имени гостя

0
  • Комментарии не найдены

Последние материалы

Заключение (Грунты)

При построении курса учитывалась необходимость его использования для различных гидротехнических специальностей и специализаций. В качестве основной части для студентов всех гидротехнических специальностей следует считать обязательным прочтение гл. 1—7. В гл. 8...

25-08-2013 Просмотров:15826 Грунты и основания гидротехнических сооружений

Представления о решении задач нелинейной механики грунтов

На современном этапе развития нелинейного направления механики грунтов оформились два основных подхода к решению практических задач расчета грунтовых оснований и сооружений: нелинейно-упругий и упругопластический (А. К. Бугров, С. С. Вялов...

25-08-2013 Просмотров:14902 Грунты и основания гидротехнических сооружений

Прочность грунтов при сложном напряженном состоянии

Для сред и материалов, обладающих сплошностью, предложено много различных условий прочности. Для оценки прочности грунтов наиболее широкое распространение получило условие Мора—Кулона (2.38), не содержащее промежуточного главного напряжения а2 и тем...

25-08-2013 Просмотров:10304 Грунты и основания гидротехнических сооружений